18-04-2025

Terugblik // 17 APR // Opening Expo: Cas Oorthuys: De Ondergedoken Camera

Op 17 april openden wij een nieuwe expositie met foto’s van Cas Oorthuys in het Plein Theater. Het betreft werk dat Cas Oorthuys maakte tijdens de Tweede Wereldoorlog. Hoofd techniek van het Plein Theater, zijn zoon Frank Oorthuys, stelt de foto’s tentoon in de foyer van ons theater in het kader van 80 jaar vrede in Nederland.

Fotograaf/verzetsman Cas Oorthuys was in het laatste jaar van de oorlog aangesloten bij ‘De Ondergedoken Camera’. Dat was een goed georganiseerde groep fotografen die - veelal vanuit de illegaliteit- de oorlog documenteerden. In mei dit jaar wordt deze collectie onderdeel van het Unesco Werelderfgoed.
 

Rond 3, 4 en 5 mei en in de periode tot en met de finissage op 24 mei zijn er nog diverse activiteiten en talks. De expositie is dinsdag t/m vrijdag te bezichtigingen tijdens kantooruren (vanaf 12 uur) en in het weekend als er een voorstelling is.

Lees hier meer >>

 

Fotograaf: Marion Visser

Terug naar nieuws overzicht